flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як отримати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

17 травня 2024, 10:23

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції нагадує, як отримати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРП).

Таку інформацію можна отримати самостійно. І це – досить просто та зручно, адже зробити це можна, не виходячи з дому.

Процедура надання інформації з Державного реєстру прав має певні особливості в залежності від того, хто і з якою метою хоче її отримати.

Тож, розповімо вам алгоритм надання інформації з ДРП фізичним та юридичним особам.

Інформація за об’єктом нерухомого майна та суб’єктом речового права надається в електронній формі (за умови ідентифікації такої особи з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи) або в паперовій формі.

Для отримання інформаційної довідки з ДРП в електронній формі потрібно:

Зайти на сайт Міністерства юстиції України (https://minjust.gov.ua) - розділ «Онлайн-сервіси» (https://online.minjust.gov.ua) - підрозділ «Інформація з Державного реєстру речових прав».

Вхід в підрозділ відбувається за допомогою ЕЦП.

Після авторизації в системі щодо об’єкта нерухомого майна можна здійснити пошук за 3 критеріями:

  • адресою;
  • реєстраційним номером об'єкту нерухомості;
  • кадастровим номером земельної ділянки.

Також можна знайти інформацію стосовно суб’єкта речового права, обтяження – фізичної або юридичної особи.

Сплатити адміністративний збір (0,0125 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб — на 2024 рік ця фінансова величина зафіксована на рівні 3 023 грн, тобто потрібно сплатити 40 грн).

Завантажити сформовану інформаційну довідку. Крім цього, інформацію з ДРП в електронній формі можна отримати через Портал Дія.

Якщо громадянин чи юридична особа хоче отримати відповідну інформацію в паперовій формі, потрібно звернутися до надавача такої інформації — державного реєстратора прав на нерухоме майно, уповноваженої особи найближчого Центру надання адміністративних послуг або нотаріуса.

У цьому випадку потрібно надати документ, за яким здійснюється встановлення особи, та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.

Плата за надання інформації з ДРП у паперовій формі складає 0,025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2024 рік - 80 грн). Якщо особа бажає отримати інформацію в електронній чи паперовій формі за суб'єктом речового права, обтяження, то плата стягується за кожних 25 сторінок інформації.

Акцентуємо увагу на тому, що #центральнаюстиція не наділена повноваженнями надавати інформацію із ДРП, тому громадянам, юридичним особами чи іншим уповноваженим суб’єктам у випадку необхідності отримання відомостей щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень потрібно послуговуватися відповідними алгоритмами.

У свою чергу, посадові особи органів державної влади, правоохоронних органів, судів самостійно отримують інформацію з ДРП шляхом безпосереднього доступу до реєстру.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції