flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

НАВЧАННЯ ОХОРОНЦІВ ФЕМІДИ: СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ У БІЛОГІР’Ї – ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗРИВУ

16 серпня 2021, 16:14
Проведення мітингів та акцій протесту, спрямованих на винесення «бажаного» рішення, зрив засідань та мінування, як один із дієвих способів тиску на суд. Фактів втручання у здійснення правосуддя можна навести чимало. Такі дії ставлять під загрозу життя та здоров’я не лише суддів, працівників апарату, а й учасників процесу та відвідувачів установи. Аби бути у повній готовності та майстерно захищати Феміду від будь-яких посягань судові охоронці Хмельниччини безупинно відточують свої навички та доводять їх до автоматизму.
13 серпня у Білогірському районному суді співробітники територіального управління Служби судової охорони спільно із правоохоронцями провели тактико-спеціальні навчання. У ході тренувань відпрацювали одразу декілька сценаріїв розвитку подій. Це порушення громадського порядку, спроба зриву слухання, блокування входу до храму Феміди, а також затримання та передача у руки поліції радикально налаштованих громадян.
"Усе це може трапитися у реальному житті, тому судові охоронці повинні бути на 100 відсотків готовими до усіх викликів служби, уміти передбачити небезпеку та діяти на випередження. Білогірський районний суд під охорону нашого теруправління перейшов нещодавно, тому такі тактичні навчання тут відбуваються вперше. Ми вивчаємо місцевість та визначаємо найбільш ефективний алгоритм дій", - наголосив начальник служби фізичного захисту майор Служби судової охорони Андрій Вишинський.
Співробітники працювали одночасно на території та у будівлі храму Феміди. На початок пригадали правила користування вогнегасником. Згодом розпочалася активна фаза навчань. Тим часом, як підрозділ охорони спільно із підсиленням, яке прибуло із обласного центру стримував агресивний натовп, інша група вартових подбала про евакуацію судді у безпечне місце.
Під час тренування від командування лунали нові ввідні. Тож судовим охоронцям довелося надавати домедичну допомогу пораненому товаришу. Відтак, вдалось не лише зберегти увесь особовий склад, а й припинити прояви неповаги до суду, захистити усіх учасників процесу та завадили спробам здійснення, як психологічного так і фізичного тиску на суддю.
Як підсумок, підготовкою співробітників ТУ, які захищають правосуддя у Білогір’ї, командування, керівництво та працівники суду задоволені, адже навчання стали незаперечним підтвердженням того, що їхня безпека у руках професіоналів своєї справи.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Джерело : Територіальне управління Служби судової охорони у Хмельницькій області